Apie masaŽus

Masažas efektyviai gydo dėl įvairiausių priežasčių kilusius nugaros skausmus. Bet, masažuojant nugarą, galima gydyti ir kitus susirgimus (netgi ir vidaus ligas) ir didinti bendrą organizmo tonusą. Nugaros masažas – gera sveikatinimo ir žvalumo priemonė. Masažuojant nugarą, aktyvinama vegetatyvinė nervų sistema (stuburo nervai) ir tokiu būdu daromas poveikis įvairiems organams ir bendrai organizmo būklei.

  Nugaros skausmų priežastys:

  •   Nuo sunkaus fizinio darbo, kai patempiami ar pervarginami raumenys;
  •   Nuo ilgo stovimo darbo, kai fizinis krūvis tenka tik kai kurioms raumenų grupėms;
  •   Nuo ilgo buvimo toje pačioje padėtyje prie kompiuterio, staklių, fortepijono ir panašiai (profesiniai nugaros skausmai);
  •   Nuo miegojimo nepatogioje lovoje (lova turi būti lygi ir kieta);
  •   Dėl to kad iškrypęs stuburas;
  •   Persišaldžius;
  •   Didelius skausmus sukelia tarpslankstelinių diskų išvarža;
  •   Skausmus gali sukelti nervinių šaknelių uždegimas;
  •   Jei turite ginekologinių problemų ar sergate inkstų ligomis, tuo atveju reikalinga gydytojo pagalba.
  

Užkirskite kelią ligai

  Kiekvienas savo sveikata turi pasirūpinti pats. Nugaros skausmų profilaktika - stengtis gyventi taip, kad kuo mažiau būtų priežasčių nugaros skausmams atsirasti. Jeigu jūsų darbas toks, kad reikia ilgai būti toje pačioje padėtyje, darykite pertraukėles, kurių metu atpalaiduokite įtemptus raumenis, pasivaikščiokite. Jei dirbate stovimą darbą avėkite patogią avalynę (geriausia žema pakulne). Nors ir labai sunku prisiversti, bet , jeigu jūsų gyvenime yra aukščiau nurodytų priežasčių nugaros skausmams atsirasti, kiekvieną rytą darykite nors penkių minučių mankštelę. Nugaros skausmų profilaktikai efektyviai padeda masažas. Nors kartą per metus apsilankykite pas masažuotoją ir pasidarykite nugaros masažo kursą (bent jau 5 procedūras). Nelaukite, kol pradės kamuoti radikulitai ir besikartojantys uždegimai.

Kuo jums gali pagelbėti masažuotojas?

  Nugaros skausmų priežasčių yra daug ir su amžiumi jie neretam apsunkina gyvenimą. Išvengti nugaros skausmų ar juos pagydyti jums padės masažuotojas. Masažuotojas, įvertinęs jūsų nugaros raumenų ir stuburo būklę, parinks jums tinkamiausią masažą.

  Tinkamai parinkti masažo būdai:
  • Gydo nugaros skausmus, šalina maudulį;
  • Gerina kraujotaką, tonizuoja nervų sistemą, stiprina raumenis;
  • Apsaugo nuo stuburo deformacijų ir jas atstato;
  • Stangrina odą ir didina jos elastingumą;
  • Šalina nuovargį, didina darbingumą;
  • Padeda išvengti rimtesnių susirgimų ir komplikacijų.

 

  Masažas efektyviai gelbsti ir, esant rimtesniems susirgimams, kai nugaros skausmai atsiranda dėl ginekologinių susirgimų, inkstų ligų, nervų šaknelių uždegimo, stuburo išvaržos ir panašiai. Tik tokiais atvejais gali prireikti gydytojo konsultacijų. Bet, jeigu to reikės, medicininį išsilavinimą turintis masažuotojas rekomenduos kreiptis į atitinkamą specialistą.              

Nugaros masažu gydomi ir kiti susirgimai – padidėjęs kraujo spaudimas, bronchitas ir panašiai.

Nugaros skausmų gydymui ir profilaktikai siūlau klasikinį, segmentinį, giluminį, refleksinį masažus ir jų kombinacijas. Kiekvienam klientui masažo procedūras parenku individualiai. Taikau ir kineziterapijos pratimus. Naudoju natūralius kremus. Darau ir medaus masažą.

  • Anticeliulitinis masažas

  • Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas. Paprastai taip vadinamas specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę. Dažnai manoma, kad celiulitas – tai tik kosmetinis defektas, sukeliantis moterims daug psichologinių nepatogumų. Bet tai nėra tik kosmetinis defektas. Celiulitas yra susirgimas, galintis moterims sukelti rimtesnių problemų. Įsisenėjus celiulitui, gali šalti kojos, varginti mėšlungis, pradėti tirpti sąnariai. Kartais riebalų nekrozė yra lydima ir odos nekrozės, atsiveria išopėjimai odoje. Nelaukite komplikacijų. Savimi rūpinkitės nuolat. Nekreipiant dėmesio į pirmuosius celiulito požymius, vėliau gali prireikti ilgų procedūrų ir netgi medikamentinio gydymo.

     LIGOS PRIEŽASTYS

      Celiulitas – moterų liga, pasireiškianti lytinio brendimo metu ar vėliau. Galimos susirgimo priežastys: skydliaukės ligos, hormoninių preparatų vartojimas, rūkimas, sėdimas darbas, vidaus ligos, cheminiai veiksniai, patirtos traumos ar nušalimai, netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas. Susirgimas gali būti paveldimas. 

     GALIMOS KOMPLIKACIJOS

      Labiausiai moteris jaudina plika akimi matomi celiulito požymiai. "apelsino žievelės" oda, jos suglebimas ir raukšlėtumas ant šlaunų, sėdmenų, ant juosmens, pečių juostos ir sprando srityje, kai atsiranda vadinamas "bizono sprandas" – tikrai sukelia diskomfortą gyvenime. Bet įsisenėjęs celiulitas gali sukelti daug kitų komplikacijų. Gali pradėti šalti kojos, kamuoti mėšlungis, sąnarių sustingimas ir jų skausmai. Celiulitas gali sukelti karščiavimą, svorio kritimą, pilvo skausmus, pykinimą. Kartais riebalų nekrozė yra lydima ir odos nekrozės, atsiveria išopėjimai odoje.  

    CELIULITO GYDYMAS 

     Celiulito gydymas nėra lengvas ir greitas. Reklamuojami, ypač internete, įvairiausi gydymo metodai, bet nėra priemonių susirgimą išgydyti vieną kartą ir visam gyvenimui. Celiulitas lėtinė liga ir savimi reikia rūpintis nuolat.  Visi siūlomi celiulito gydymo metodai ir taikomos priemonės daugiau ar mažiau susiję su masažu. Masažas naudingas net ir tais atvejais, kai jau reikalingas medikamentinis gydymas. Gydant celiulitą, efektą galima pasiekti įvairiais masažais: klasikinis masažas, vakuuminis vibromasažas ir vakuuminis refleksinis vibromasažas, giluminis segmentinis masažas ir kiti. Masažu išjudinama nusistovėjusi limfa ir kraujas, atkuriama mikrocirkuliacija, suminkštinami audiniai, pagerinama audinių medžiagų apykaita. Masažuojant paveikiami giluminiai audinių sluoksniai ir pagerėja jų aprūpinimas deguonimi. Visa tai teigiamai veikia poodinį riebalinį sluoksnį ir stabdo celiulito progresavimą bei mažina išorinius celiulito požymius.  Atliekant celiulitinį masažą, naudojamos įvairios anticeliulitinės ir liekninančios kosmetinės priemonės (žele, kremai). Tai daugiausia priemonės su jūros dumblių ekstraktais, įvairiomis mineralinėmis medžiagomis, kofeinu ir vitaminais. Anticeliulitinės kosmetinės priemonės padeda pasišalinti skysčiams, atgaivina lipoidinį odos sluoksnį ir ją stangrina, išvalo odos poras, gerina kraujotaką.  Esant sunkesnėms celiulito formoms (ryškiam uždegimui) naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.  Turinčioms problemų dėl celiulito nereikėtų pamiršti profilaktinių priemonių: sureguliuotos mitybos, mankštos, odą drėkinančių kremų – tai padės būti sveikai ir gražiai.  Prisiminkite, celiulitas yra susirgimas ir jį efektyviai gydyti gali tik medicininį išsilavinimą turintys specialistai.    Celiulito gydymui taikau klasikinį, segmentinį, vakuuminį, vibracinį masažą. Naudoju natūralius kremus. Taikau ir medaus masažą. Kosmetines priemones parenku individualiai. Atlieku celiulitinį masažą ir su įvyniojimais. Masažą derinu su mankštos pratimais. Mankštą celiulito gydymui mažai kas siūlo, bet mano patirtis rodo, kad tai gana veiksminga priemonė. Klientėms pasiūlau vaistažolių arbatas kaip profilaktinę priemonę celiulito gydymui.

    Egzotiškų ir stebuklingų celiulito gydymo metodų pas mane nerasite. Celiulitas – lėtinė liga ir reikalauja pastangų ne tik iš masažuotojo, bet ir iš jo pacientės. Jeigu nelaukiate stebuklo, o norite rimtai gydytis, kreipkitės į mane. Gausite jums reikalingas kvalifikuotas paslaugas
    .
  • Juosmens ir kryžkaulio srities masažas

  • Juosmens ir kryžkaulio srities masažu gydomi ne tik įvairios kilmės juosmens skausmai, bet ir kiti negalavimai. Masažuojant juosmenį ir kryžkaulio sritį, gydomos dubens srities organų ligos, Šalinami nervinės kilmės kojų skausmai ar jų tirpimas ir panašiai. Nugaros, juosmens ir kryžkaulio srities masažas naudingas ir profilaktiškai. Patartina bent kartą per metus apsilankyti pas masažuotoją. Masažuotojas įvertins raumenų būklę, stuburo pakitimus, parinks tinkamiausias masažo procedūras ir, tikriausiai, pasiūlys mankštos pratimus, stiprinančius stuburą ir nugaros raumenis. Periodiškai atliekamas profilaktinis masažas padės išvengti dažnai pasitaikančių, labai nemalonių radikulitinių skausmų.

    Juosmens skausmų priežastys

      Juosmens skausmų priežasčių yra daug, bet ne visos vienodai dažnai pasitaiko:

    •   dėl įvairių dubens srities organų ligų. Tokiu atveju masažo procedūros efektyvesnės, kai žinoma ginekologo, urologo ar kito specialisto diagnozė;
    •   dėl sumažėjusios juosmeninės lordozės (pasikeitus natūraliam stuburo išlinkimui). Tuomet, dirbant bet kokį darbą, greičiau pavargstama, pradeda mausti ar net stipriai skaudėti juosmenį;
    •   Juosmenį gali skaudėti nėštumo metu, pasikeitus stuburo ir nugaros bei juosmens raumenų apkrovimui;
    •   Patempus juosmens raumenis. Juosmens raumenys patempiami ne tik sunkiai keliant, bet ir ilgai, be pertraukų dirbant stovimą darbą, sėdint prie kompiuterio ir visais kitais atvejais, kai pervarginamos atskiros nugaros ir juosmens raumenų grupės. Atskirų raumenų grupių nuovargis ir patempimas skatina stuburo diskų susidėvėjimą ir net įtrūkimus;
    •   Dažniausia juosmens skausmų priežastis yra nervų šaknelių uždegimas (radikulitas). Nervų šaknelių uždegimą sukelia stuburo patologija, o stuburo patologijos pagrindinis kaltininkas – disko susidėvėjimas. Stuburo diskas yra kremzlinis, elastingas, pakankamai minkštas, todėl stuburas gali lengvai lankstytis. Kai žmogus staigiai kilsteli sunkų daiktą, nepatogiai krypteli, dėl didelio krūvio diskas įtrūksta, o disko įtrūkimai sukelia nervų šaknelių uždegimą. Tas pat gali nutikti ir dėl besikartojančių judesių ar pastovios pozos, kai žmogus kasdien dirba vienodą darbą ir apkrauna tą pačią raumenų grupę ir stuburo vietą (pavyzdžiui, pasilenkus skutant bulves, slėgis apatiniams stuburo diskams gali siekti iki 140 kg.). Bulves vakarienei skutame tik kelias minutes, o prie kompiuterio ar staklių išbūname valandomis ir neprotingai apkrauname stuburo diskus. Apkrova dar padidėja, dėl ilgo buvimo toje pačioje padėtyje pavargus ir nusilpus raumenims. Nervų šaknelių uždegimas gali sukelti ne tik juosmens, bet ir kojų skausmus. Kojos gali pradėti ir tirpti. Dar didesnė galima komplikacija – stuburo išvarža.
    Kaip išvengti juosmens skausmų  Problemų išvengsite, jeigu laikysitės darbo higienos reikalavimų , o dirbdami fizinį darbą, nesivadovausit rusų posakiu “jėgos turiu – proto nereikia”. Patarimai paprasti: neignoruokite rytinės mankštos, dirbdami ilgą monotonišką darbą neužmirškite daryti pertraukėles ir pajudėti, išmokite taisyklingai kelti svorius, nešdami pirkinius, paskirstykite juos į abi rankas. Rekomenduotina periodiškai apsilankyti pas masažuotoją, kol skausmai dar neblogina gyvenimo kokybės.  Juosmens skausmai ir masažas  Masažu gydomi dėl įvairių priežasčių kilę juosmens skausmai. Masažas teigiamai veikia nervų sistemą, gerina kraujotaką ir deguonies patekimą į organus, atpalaiduoja ir stiprina raumenis, palaiko natūralią stuburo formą. Atitinkamos masažo procedūros aktyvina vidaus organų veiklą ir mažina dėl jų patologijos kilusius juosmens skausmus. Jei patempėte juosmens ar nugaros raumenis, masažas ne tik padės pašalinti skausmus, bet ir atstatys raumenų funkcijas, juos sustiprins ir sumažins po traumos padidėjusį stuburo diskų apkrovimą. Masažas rekomenduotinas ir nėštumo metu atsiradusiems juosmens skausmams gydyti. Atpalaidavus ir sustiprinus juosmens raumenis, geriau jausitės ir išvengsite skausmo stiprėjimo, augant svoriui. Dar priminsime, kad juosmens ir kryžkaulio srities masažu galima gydyti kojų skausmus ir tirpimą. Masažas gydo juosmens skausmus, bet geriau skausmų nesulaukti. Jeigu jūsų darbo pobūdis toks, kuris gali sukelti juosmens skausmus, rekomenduotina periodiškai atlikti profilaktinį masažą. Masažas atpalaiduos įtemptas raumenų grupes, juos sustiprins, padės palaikyti natūralią stuburo formą. Masažuotojas rekomenduos mankštos pratimus. Taip išvengsite nemalonių juosmens skausmų ir sustiprinsite stuburą.

    Juosmens skausmų gydymui ir profilaktikai siūlau klasikinį, segmentinį, giluminį, refleksinį masažus ir jų kombinacijas. Kiekvienam klientui masažo procedūras parenku individualiai. Taikau ir kineziterapijos pratimus. Naudoju natūralius aliejus ir skausmą šalinančius tepalus..

    Jei skauda juosmenį apsilankykite pas mane, jei dar neskauda – apsilankykite profilaktiškai.

    • Masažas po kaulų lūžių

    • Dažniausiai po kaulų lūžių, nuėmus gipsą, nelieka buvusio judesių laisvumo ir raumenų jėgos. Pablogėja galūnės (rankos ar kojos) kraujotaka. Tada gali padėti masažas ir speciali mankšta.

       Kaulų lūžiai:

        Skubėjom, bėgom, nepatogiai pastatėm koją, paslydom, pargriuvom ir lūžo rankos ar kojos kaulai. Kaulų lūžiai patiriami buityje, darbe ir tragiškuose įvykiuose. Lūžta įvairūs kaulai, bet dažniausiai pasitaiko rankų ir kojų kaulų lūžimų. Lūžis – tai kaulo vientisumo pažeidimas. Lūžis gali būti skersinis, išilginis ir skeveldrinis. Nuo lūžio priklauso ir gydymas. Tokiu atveju neapsieisite be chirurgo ar traumatologo pagalbos. Gydytojas paskirs gydymą, nustatys rėžimą ir nuspręs kiek laiko galūnė turės būti gipso įtvare.

      Raumenų būklė po kaulų lūžių:

        Raumenų sužalojimas priklauso nuo kaulų lūžių pobūdžio. Jei lūžis buvo skersinis ar išilginis ir kaulai nepasislinkę, raumenys, tikriausiai, bus tik sumušti. Jei lūžis skeveldrinis, išilginis ar skersinis su pasislinkimu, raumenys bus pažeisti ir sunkiau bus atstatyti jų darbingumą. Kai galūnė būna imobilizuota (sugipsuota), nedirba raumenys ir jie pamažu ima kietėti ir silpti. Juose sutrinka kraujotaka, kartu ir raumenų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis. Dėl to, nuėmus gipsą, ypač, jeigu jis buvo uždėtas ilgai, nelieka buvusio judesių laisvumo ir jėgos. Svarbu, kuo greičiau atstatyti galūnės funkcijas, kol neapsipratote su "aptingusia" ranka ar koja ir dar labiau jai nepakenkėte.

        Kaip greičiau atstatyti galūnės darbingumą?

        Nuėmus įtvarą, dažniausiai galūnė būna nejudri ir silpna, dar jaučiamas ir skausmas. Raumenys būna daugiau ar mažiau sumažėję, sukietėję ir nusilpę. Tuomet reikalingas masažas ir mankšta. Masažuotojas įvertins raumenų būklę, nustatys, koks masažas reikalingas, ir parinks mankštos pratimus.

        Galūnės darbingumo atstatymas yra kantrybės reikalaujantis darbas, kurį turi atlikti ne tik masažuotojas, bet ir pacientas. Pirmiausia masažuotojas atlieka paruošiamąjį masažą, kuris suaktyvina kraujo apytaką, ir parodo įžanginius pratimus judesių laisvumui atstatyti. Su kiekviena procedūra masažas taps sudėtingesnis ir intensyvesnis. Mankšta taip pat taps sudėtingesnė. Pratimai bus sunkesni ir reikalaujantys didesnio judesių tikslumo. Taip dirbant, po truputį atlėgs raumenų skausmas, pagerės kraujo apytaka, to pasėkoje pagerės raumenų mityba, jie taps elastingesni ir stipresni. Jei lūžimas buvo nesudėtingas, po dešimties procedūrų pajusite, kad galūnė atgauna buvusį darbingumą, jei lūžimas sudėtingesnis, gali prireikti daugiau procedūrų.

        Žinokite, kad po kaulų lūžių gali padėti ir masažuotojas.  Savo klientams po kaulų lūžių siūlau kvalifikuotas masažo paslaugas ir kineziterapijos procedūras. Kiekvienam klientui masažą ir mankštos pratimus parenku individualiai.

  • Antsvorį mažinantis (liekninatis) masažas

  • Ar jūs turite antsvorį, galite sužinoti apskaičiavę savo kūno masės indeksą. Kūno masės indeksas apskaičiuojamas taip: kūno svoris (kilogramais) dalinamas iš ūgio (metrais) kvadrato. Pavyzdžiui, metro 60 centimetrų ūgio moteris sveria 70 kilogramų. Tada 70 daliname iš 2,56 ir gauname kūno masės indeksą 27,3. Taisyklė tokia: Jeigu kūno masės indeksas iki 25, svoris normalus, jeigu nuo 25 iki 30, turite antsvorį, virš 30 – nutukimas, virš 40 – liguistas nutukimas. Taigi, pavyzdyje aptartu atveju moteris turi antsvorį.

    Antsvorio (nutukimo) priežastys:

    • Nutukimo priežastimi gali būti nesubalansuotas ir netvarkingas maitinimasis, kai valgoma perdaug ir nereguliariai.
    • Svoris auga dėl nepakankamo fizinio aktyvumo, kai organizmas nespėja sudeginti gautų kalorijų.
    • Svorio priaugama nėštumo metu ir ne visada po gimdymo prisiauginti kilogramai nukrenta.
    • Polinkį į nutukimą gali lemti ir paveldėjimas (genetika).
    • Svorio augimo priežastimi gali būti endokrininiai susirgimai.
      Dažniausiai nutukimo priežastys būna iš karto kelios. Dar reikia pridurti, kad pats nutukimas gali būti įvairių susirgimų priežastimi.

    Moterų antsvoris ir psichologinis diskomfortas:

    Antsvorį turinčių moterų yra daugiau negu vyrų. Moterų organizmas gamina lytinį hormoną estrogeną, kuris skatina riebalų kaupimąsi. Skiriasi vyrų ir moterų nutukimo tipai. Vyrų vadinamas centriniu, moterų – periferiniu. Nors moterų nutukimas gydomas lengviau, bet sukelia daugiau psichologinių, estetinių problemų. Pas moteris riebalai dažniausiai kaupiasi klubų, pilvo, šlaunų srities poodiniame sluoksnyje. Tuomet nelieka figūros grakštumo ir net, esant tik nedideliam antsvoriui, riebalų kaupimosi vietose išryškėja raukšlės. Tai ypač nemalonu jaunoms moterims ir merginoms.

    Nutukimo gydymas ir antsvorio mažinimas:

    Aukšto laipsnio nutukimas gydomas kompleksiškai. Ne tik rekomenduojamos dietos ir skatinamas fizinis aktyvumas, bet ir skiriami apetitą mažinantys, medžiagų apykaitą didinantys, riebalų įsisavinimą ribojantys vaistai. Naudojami ir chirurginiai metodai: riebalų nusiurbimas ar skrandžio apimties sumažinimas. Bet, esant tik antsvoriui, ar nežymiam nutukimui, norimą rezultatą galima pasiekti ne tokiais rizikingais ir nemaloniais būdais. Jeigu jūsų svorio augimas nėra susijęs su endokrininiais ar kitais susirgimais, jums padėtų masažas, specialisto paskirta mankšta ir mažesnis savęs lepinimas saldumynais ar riebiu maistu.

    Masažo poveikis:

    Stipraus klasikinio, segmentinio ir limfodrenažinio masažo kombinacijos:
    - Gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą ir riebalų skaidymą.
    - Padeda pasišalinti skysčių pertekliui iš riebalų kaupimosi vietų.
    - Gerina limfos nutekėjimą ir atskiria sulipusias riebalų ląsteles.
    - Masažas su specialia mankšta stiprina raumenis.
    - Masažuojant naudojami gydomieji masažiniai aliejai ir kremai stangrina ir švelnina odą.
    Visa tai skatina riebalų pasišalinimą ir svorio mažėjimą. Jeigu atliksite reikalingą masažo ir mankštos procedūrų ciklą, netingėsite pasimankštinti namuose ir laikysitės mitybos rekomendacijų, rezultatas tikrai bus matomas.
    Dar būtina pasakyti, kad masažas kaip kompleksinė gydymo priemonė rekomenduotinas ir tiems pacientams, kuriems taikomas medikamentinis ar chirurginis gydymas.

    Aš siūlau:

    Galiu padėti antsvorio problemų turintiems klientams. Atlieku klasikinį, segmentinį, limfodrenažinį, vakuuminį masažą; naudoju žinomų firmų natūralius aliejus ir kremus; individualiai parenku mankštos pratimus; rekomenduoju skysčius varančias vaistažolių arbatas.